Przyciemnianie szyb

Oferta

Przyciemnianie szyb

Przyciemniane szyby, niegdyś spotykane tylko w luksusowych limuzynach, zarezerwowane tylko dla najwyższych klas, dziś stały się powszechne, dostępne niemalże dla każdego właściciela auta osobowego. Nie tylko dodają ekstrawagancji i klasy, wpływając na design całego auta, przyciemniane szyby mają także wiele innych zalet.

Co sprawia, że coraz większa liczba osób decyduje się na przyciemnianie szyb samochodu? Jakie są metody przyciemniania szyb i wreszcie: dla kogo jest to rozwiązanie? Przeczytaj nasz artykuł poniżej, postaramy się rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości!

Metody przyciemniania szyb

Rozpoczynając rozważania na temat przyciemniania szyb warto najpierw poznać metody. Pierwszą, starszą, dziś już mniej dostępną jest metoda piecowa. Przyciemnianie szyb metodą piecową to proces trwały, nieodwracalny, ingerujący w szybę. Szyba przed przyciemnianiem musi być wymontowana, odpowiednio przygotowana i oczyszczona. Następnie, po nałożeniu warstw tlenku tytanu szyba jest wypalana w piecu. Proce przyciemniania szyb metodą piecową jest długotrwały, czasochłonny, pracochłonny a co za tym idzie — jego koszty są stosunkowo wysokie.

Alternatywą dla metody piecowej jest przyklejenie specjalnej folii przyciemniającej szybę. To metoda całkowicie odwracalna, nie ingerująca w szybę. Oklejenie szyb folią nie powoduje uszkodzeń, zatem po demontażu szyba wygląda zupełnie tak samo, jak przed zabiegiem. Oklejanie szyb samochodowych folią jest znacznie szybsze i łatwiejsze, niż przyciemnianie szyb metodą piecową, co natomiast wpływa na cenę i dostępność usługi. To metoda znacznie tańsza, natomiast wykonana w profesjonalnym warsztacie daje efekt zbliżony do wypalania. Decydując się na oklejanie szyb samochodowych folią przyciemniającą zgłoś się do nas — w Adrico Change Design nasz doświadczony personel zajmie się Twoim autem w pełni profesjonalnie, gwarantując spektakularny i trwały efekt oklejania!

Przyciemnianie szyb samochodowych folią — na czym polega i jak przebiega proces?

Rozpoczynając przyciemnienie szyb folią , w pierwszej kolejności specjalista musi uzyskać dostęp do całej powierzchni szyby. Przeważnie przyciemnianie szyb wymaga rozebrania całych drzwi, jednak nie jest to regułą. Następnie szyba przygotowywana jest do oklejenia. Aby oklejenie szyb auta folią było trwałe i profesjonalne, niezbędne jest odpowiednie oczyszczenie i odtłuszczenie. Jeśli zabieg będzie wykonany niepoprawnie, a szyba nie zostanie wcześniej odpowiednio oczyszczona i odtłuszczona, może dojść do odklejania folii w niedługiej przyszłości. Nasi specjaliści w Adriko Change Design dbają o każdy etap w procesie oklejania, dzięki czemu efekt jest spektakularny, ale przede wszystkim trwały.

Kolejnym, najważniejszym krokiem jest samo oklejenie folią szyb. Docięta do odpowiednich wymiarów, przygotowana folia jest nakładana na szybę. W celu zwiększenia przyczepności nakładany jest specjalny środek zwiększający skuteczność kleju. Oklejanie rozpoczyna się od środka szyby, postępując w kierunku jej krawędzi. Po właściwym przyklejeniu folii usuwane są nadmiarowe kawałki, wystające poza obręb szyby. Odpowiednio i profejonalnie przeprowadzony proces oklejania daje trwały i satysfakcjonujący efekt!

Zalety przyciemnionych szyb

Oklejanie auta folią to całkowicie odwracalne, bezinwazyjne przyciemnianie szyb. Choć do niedawna kojarzyło nam się z luksusem i przepychem, dziś coraz więcej osób chętnie sięga po to rozwiązanie. Czy przyciemnione szyby to tylko styl i design? Absolutnie nie! Warto przyciemnić szyby, aby zwiększyć komfort użytkowania samochodu. Przyciemnione szyby zatrzymują część promieni słonecznych i promieniowania UV. Jak to wpływa na użytkowanie samochodu? Przede wszystkim auto nie nagrzewa się tak szybko, nawet w upalny dzień. Mniejsza emisja promieni słonecznych ma pozytywny wpływ na tapicerkę samochodową i plastikowe elementy wewnątrz auta, które nie nagrzewają się, nie blakną i nie niszczą się tak szybko, jak wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Nie bez znaczenia pozostaje także komfort pasażerów tylnej kanapy. W upalne dni przyciemnione szyby chronią przed szkodliwym i nadmiernym promieniowaniem słonecznym, dodatkowo zapewniając większą prywatność.

Przyciemnianie szyb przednich — czy to zgodne z prawem?

Decydując się na oklejanie szyb auta folią przyciemniającą musisz jednak pamiętać, że zgodnie z przepisami Kodeksu Drogowego, przyciemnić można jedynie szyby boczne i szybę tylną. Przednia szyba oraz przednie szyby boczne nie mogą być przyciemnione, muszą zapewnić przepuszczalność min. 70% światła. Przed przystąpieniem do przyciemniania szyb auta folią warto pamiętać o przepisach Kodeksu Drogowego, aby niepotrzebnie nie narazić się na nieprzyjemne konsekwencje.

Chcesz przyciemnić szyby swojego samochodu, nie ingerując w nie? Bezinwezyjne przyciemnianie szyb przy użyciu folii to idealna metoda dla Ciebie. Chociaż możesz przyciemnić szyby samodzielnie, polecamy zdać się na profesjonalizm i doświadczenie osób, które zajmują się tym na codzień. Jeśli chcesz, żebyśmy zajęli się Twoim autem napisz do na, w Adriko Change Deisgn Twój samochód jest 100% bezpieczny! Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, przedstaw nam swój pomysł a my przygotujemy dla Ciebie pełną wycenę usługi.

Wybierz kategorię:
  • Alfa Romeo
  • Audi
  • BMW
  • Chevrolet
  • Chrysler